اهداف مرکز

ضرورت احداث مركز تحقيقات فرآوري مواد معدني ایران

مرکز تحقيقات فرآوري مواد معدني ايران در شهرک تحقيقاتي کاووش در 60 کيلومتري غرب تهران  در مسير آزادراه کرج- قزوين قرار گرفته است.  مهمترين اهداف اين مرکز انجام مطالعات کاني شناسي و  شيميايي بر روي نمونه هاي اکتشافي، معدني و کانه آرايي و همچنين تحقيقات فرآوري مواد معدني دردو مقیاس آزمايشگاهي و نيمه صنعتي و بهينه سازي فرآيندهاي فرآوري است. آزمایشگاه های مرکز دارای  گواهی استاندارد ISO/IES17025 هستند و علاوه بر آن آزمایشگاه شیمی و محیط زیست،ایمنی و بهداشت حرفه ای دارای گواهی معتمد سازمان حفاظت محیط زیست می باشد. این مرکز به عنوان مرکز تحقیقات فراوری کشورهای عضو اکو ثبت گردیده است و تنها آزمایشگاه بخش صنعت و معدن است که در شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو عضویت دارد.

 

ضرورت احداث  مركز  تحقيقات فرآوري مواد معدني ایران

درايران ذخاير معدني فراوان و متنوعي وجود دارد اما بخش معدن و صنايع معدني با مشكلاتي مواجه مي باشندكه اهم اين معضلات عبارتند از :

محدوديت واحد هاي فرآوري،‌ عدم بازيابي مناسب و توليد زياد ضايعات ،‌ عدم بازيابي مواد معدني از ذخاير كم عيار ،‌ضعف تكنولوژي و...

رسالت مركز تحقيقات فرآوري مواد معدني ايران رفع نواقص مذكور و شتاب دهي هر چه بيشتر صنعت فرآوري به صورت كمي و كيفي است . اين مركز با داشتن تجهيزات آزمايشگاهي دربخش شيمي ،  كاني شناسي ،  فرآوري و محيط زيست و همچنين واحد نيمه صنعتي فرآوري آماده است كه نياز هاي بخش معدن و صنايع معدني كشور و حتي منطقه خاور ميانه را مرتفع نمايد .

 

 

اهداف

انجام تحقيقات كاربردي بر روي مواد معدني و به منظور ارائه خدمات به بخش هاي مختلف اقتصادي معدني كشور

اجراي تحقيقات كاربردي مواد معدني به منظور تبديل مواد معدني استخراج شده در معادن به مواد قابل مصرف در صنعت ،‌ از طريق روش هاي آزمايشگاهي و تست هاي نيمه صنعتي (پايلوت) و از همه مهمتر تهيه فلوشيت صنعتي انجام كار در انواع مواد معدني فلزي و غير فلزي

انجام خدمات آزمايشگاهي در زمينه كليه مواد معدني

ايجاد كلينيك تخصصي معدن و صنايع معدني و ارائه مشاوره و راه حل به افراد ،‌ صنايع و مراكز مرتبط

انجام پروژه هاي مربوط به مطالعات امكان سنجي در زمينه فرآوري مواد معدني

ارائه خدمات مشاوره در زمينه مطالعات فرآوري مواد معدني

 

 

نشانی :
کیلومتر9 اتوبان کرج قزوین-جنب کارخانه سوپا-انتهای بلوار کاوش-شهرک تحقیقاتی کاوش-مرکز تحقیقاتی فرآوری مواد معدنی ایران

کد پستی: 3365166534
تلفن: 32106000-۰۲۶
تلفن: ۷۶-۳۴۷۶۲۲۷۳-۰۲۶
نمابر: ۳۴۷۶۲۲۷۲-۰۲۶

جهت انجام خدمات تخصصی و آزمایشگاهی درخواست کتبی خود را به این آدرس ایمیل کنید
customer @ imprc.ir

شماره ارتباط با مشتری:219-213

شماره مسئول و مشاور بازرگانی:220