دوره تکمیلی راهبری استاندارد و عیب یابی مدارهای خردایش – دوره راهکارهای عملی برای نوشتن متن‌ های فنی مناسب برای مهندسین

مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران به منظور تامین نظر و خواسته شرکت کنندگان دوره “راهبری استاندارد مدارهای خردایش” در ۳-۲ مهرماه ۹۷ توسط جناب آقای دکتر یحیائی عضو هیئت علمی دانشگاه کوئینزلند و مدیر پروژه AMIRA P9Q، در نظر دارد دوره تکمیلی دوره مذکور، و دوره “راهکارهای عملی برای نوشتن متن‌ های فنی مناسب برای مهندسین را در تاریخ ۹-۶ بهمن ۱۳۹۷ برگزار نماید.

 

  • دوره تکمیلی راهبری استاندارد و عیب یابی مدارهای خردایش

( ۷-۶ بهمن ماه: ویژه مهندسین فرآیند، مدیران و سرپرستان خط تولید، محققین فرآوری مواد معدنی و دانشجویان)

  • راهکارهای عملی برای نوشتن متن‌ های فنی مناسب برای مهندسین

(۹-۸ بهمن ماه : ویژه مهندسین، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، محققین رشته های مهندسی، و اساتید)

لذا از محققین، صنعتگران، دانشگاهیان، فعالان عرصه مواد معدنی و علاقمندان دعوت بعمل می آید برای شرکت در دوره ها حداکثر تا پایان روز ۹۷/۱۱/۲ از طریق وب سایت مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی (لینک ثبت نام )ثبت نام نمایند.

گواهی های حضور در دوره بطور مشترک از سوی مرکز و شرکت CTS استرالیا ارائه خواهد شد.

 

اهمیت دوره ها:

  • دوره تکمیلی راهبری استاندارد و عیب یابی مدارهای خردایش

در این دوره کاربرد ژئومتالورژی در مدارهای فرآوری انعطاف پذیر و همچنین ایده‌های جدید در مورد استفاده ترکیبی از آسیاهای غلطکی فشار بالا و آسیاهای نیمه خودشکن بررسی، و سپس نکات مهم در راهبری مدارهای تیکنر بررسی می‌شود. در پایان نکات کاربردی در بکارگیری آسیاهای برجی در آسیاکنی ریز و همچنین فلوتاسیون ذرات درشت مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین فرصت برای پرسش در مورد مباحث مطرح شده، در پایان جلسه فراهم خواهد بود.

مدت زمان این دوره ۱۷ ساعت است و سرفصلهای آن مطابق جدول زیر است.

روز اول روز دوم
عنوان مدت (دقیقه) عنوان مدت (دقیقه)
معرفی شرکت کنندگان ۵۰ نکات مهم در راهبری تکینرها ۵۰
ژئومتالورژی و مدارهای فرآوری انعطاف پذیر ۵۰ آسیاکنی ریز ۵۰
زمان استراحت صبح ۳۰ زمان استراحت صبح ۳۰
ژئومتالورژی و مدارهای فرآوری انعطاف پذیر ۵۰ فلوتاسیون درشت در مدار خردایش ۵۰
مدارهای ترکیبی ۵۰ مشکلات راهبری آسیاهای خودشکن و نیمه خودشکن ۵۰
زمان نماز و ناهار ۶۰ زمان نماز و ناهار ۶۰
کارگروهی – بررسی راهکارهای بهینه سازی یک مدار ترکیبی خردایش ۵۰ ملاحظات در برنامه ریزی و اجرای صحیح نمونه برداری از مدارهای فرآوری ۵۰
بحث گروهی – بررسی راهکارهای بهینه سازی یک مدار ترکیبی خردایش ۵۰ آینده صنعت معدن (معادن دیجیتالی) ۵۰
بازدید از آزمایشگاه‌های مرکز تحقیقات کرج ۵۰ بازدید از کارخانه نیمه صنعتی مرکز تحقیقات کرج ۵۰
فرصت برای پرسش‌ها و مشاوره فنی ۵۰ شبیه سازی یکپارچه مدارهای فرآوری (آشنایی با نرم افزار IES) ۵۰

 

  • دوره “راهکارهای عملی برای نوشتن متن‌های فنی مناسب برای مهندسین “

نوشتن متون فنی اعم از گزارش، پایان نامه و یا مقاله جزء جدایی ناپذیر از شغل یک مهندس می‌باشد. کیفیت نوشتارهای فنی ارائه شده توسط یک مهندس تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آن فرد در موقعیت شغلیش خواهد داشت. متاسفانه درس‌های ارائه شده در زمینه نگارش و ارائه نوشتارهای فنی تنها نکات پایه‌ای را به دانشجویان آموزش می‌دهند. اما نوشتن یک نوشته فنی بر اساس نوع آن دارای نیازمندها و ظرافت‌ هایی است که در تمام دوره‌های ارائه شده از آن غفلت شده است. ارائه دهنده این دوره به دلیل اینکه تعداد بسیار زیادی گزارش فنی، مقاله علمی و پایان نامه دانشجویی را در دو زبان فارسی و انگلیسی تصحیح کرده‌ است، به خوبی با مسایل و مشکلات موجود در نوشتارهای فنی مهندسین آشنایی دارد. این دوره کاملا عملی برای آشنایی شرکت کنندگان با ظرافت‌های ارائه نوشتارهای فنی به شکل های مختلف شامل مقاله‌های کنفرانسی، مقاله‌ برای مجله‌ها، گزارش‌های فنی و پایان نامه طراحی شده است.

در طی این دوره ابتدا مبانی نگارش نوشتارهای فنی به طور کلی مرور خواهد شد و سپس از مثال‌های واقعی استفاده خواهد شد تا شرکت کنندگان دوره با ظرافت‌های نوشتن انواع مختلف متن‌های فنی آشنا شوند. هر شرکت کننده این فرصت را خواهد داشت که متن ‌های نمونه را مورد ارزیابی قرار بدهد. همچنین در روز دوم شرکت کنندگان به طور عملی به نوشتن متن‌های فنی با منظورهای مختلف خواهند پرداخت و سپس منتخبی از متن‌های نوشته شده مورد ارزیابی گروهی قرار خواهد گرفت. بقیه متن‌های نگارش شده بعد از دوره بررسی و نتیجه ارزیابی برای شرکت کننده ارسال خواهد شد.

مدت زمان این دوره ۱۸ ساعت است و سرفصلها مطابق جدول زیر است.

روز اول روز دوم
جلسه عنوان مدت* جلسه عنوان مدت*
۱ معرفی شرکت کنندگان ۴۵ ۱ نگارش یک گزارش فنی ۱۲۰
۲ مروری بر مبانی نگارش نوشتارهای فنی – نوشتن ۴۵ ۲ ارزیابی گزارش فنی ۹۰
۳ مروری بر مبانی نگارش نوشتارهای فنی – ارائه ۴۵ ۳ نگارش یک مقاله علمی با استفاده از اطلاعات نمونه ۱۲۰
۴ ظرافت ‌های نگارش گزارش‌های فنی ۹۰ ۴ ارزیابی مقاله ۹۰
۵ ظرافت‌های نگارش مقاله ‌های علمی ۹۰
۶ ظرافت ‌های نگارش پایان نامه ۹۰

ارائه دهنده دوره:

آقای دکتر محسن یحیائی عضو هیئت علمی دانشگاه کوئینزلند و مدیر گروه مدلسازی پیشرفته و کنترل در مرکز تحقیقات JKMRC می‌باشد. ایشان تجربه عملی طولانی در زمینه بهینه‌سازی مدارهای خردایش از طریق ممیزی مدار و مدل‌سازی دارند و در این زمینه با شرکت‌های معدنی مختلف در دنیا (ایران، استرالیا، آمریکای جنوبی و آفریقا) در فرآوری کانسارهای طلا، مس و سنگ آهن همکاری داشته‌ اند. ایشان یکی از افراد باتجربه در زمینه مدل‌سازی فرآیند در نرم‌افزار JKSimMet می ‌باشند. آقای دکتر محسن یحیائی همچنین در زمینه طراحی و بهینه ‌سازی طرح آستر آسیاها دارای تجربه عملی قابل توجه بوده و با شرکت‌های عمده معدنی در دنیا در این زمینه همکاری داشته ‌اند.

آقای دکتر یحیائی تجربه عملی خود در زمینه راهبری استاندار مدارهای خردایش را در قالب یک دوره آموزشی دو روزه در کارخانه‌های فرآوری در دنیا و ایران به پرسنل عملیاتی منتقل کرده‌اند. این دوره در ایران برای شرکت‌های مس سرچشمه و میدوک، مس سونگون، شرکت سنگ آهن گلگهر، سنگ آهن گهرزمین به طور مستقل و با همکاری جهاد ‌دانشگاهی تربیت مدرس و شرکت رستاک پادویژن و مرکز تحقیقات کرج برای دانشجویان، پرسنل عملیاتی شرکت‌های معدنی مختلف و پرسنل شرکت‌ها فنی و مهندسی برگزار گردیده است.

ایشان داور ۵ مجله معتبر علمی در زمینه فرآوری مواد معدنی از جمله Minerals Engineering و  International Journal of Mineral Processing، داور پایان نامه‌های دوره کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌های مختلف در دنیا و همچنین داور کنفرانس‌های مختلف علمی می‌باشد. مقاله‌های منتشر شده و ارائه شده توسط ایشان جوایز مختلفی را در کنفرانس‌های معتبر علمی برنده شده است.

برای اطلاع بیشتر از سوابق و تجربیات آقای دکتر یحیائی می توانید به وب سایت شخصی ایشان در دانشگاه کوئینزلند(http://researchers.uq.edu.au/researcher/2653)مراجعه فرمایید.

ملاحظات:

اطلاعات دوره در اختیار شرکت کنندگان قرار داده خواهد شد و همینطور گواهی های حضور در دوره بطور مشترک از سوی مرکز و شرکت CTS استرالیا ارائه خواهد شد.

هزینه ثبت نام:

هزینه شرکت در ” دوره تکمیلی راهبری استاندارد و عیب یابی مدارهای خردایش ” :۸/۷۰۰/۰۰۰ ریال

هزینه شرکت در دوره” راهکارهای عملی برای نوشتن متن‌ های فنی مناسب برای مهندسین “: ۶/۵۰۰/۰۰۰ ریال

تبصره: مبالغ مذکور بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده است. لذا به مبالغ فوق ۹ درصد مالیات مذکور افزوده می شود.

هزینه دوره ها با احتساب مالیات بر ارزش افزدوه به ازای هر شرکت کننده مطابق جدول زیر است.

عنوان دوره/مبلغ قابل پرداخت به ازای میزان تخفیف

۰% ۱۰% ۲۰% ۳۰% ۴۰% ۵۰%
دوره تکمیلی راهبری استاندارد و عیب یابی مدارهای خردایش ( ۸۷۰۰.۰۰۰ ریال) ۹,۴۸۳,۰۰۰ ۸,۵۳۴,۷۰۰ ۷,۵۸۶,۴۰۰ ۶,۶۳۸,۱۰۰ ۵,۶۸۹,۸۰۰ ۴,۷۴۱,۵۰۰
راهکارهای عملی برای نوشتن متنهای فنی مناسب برای مهندسین (۶۵۰۰.۰۰۰ ریال) ۷,۰۸۵,۰۰۰ ۶,۳۷۶,۵۰۰ ۵,۶۶۸,۰۰۰ ۴,۹۵۹,۵۰۰ ۴,۲۵۱,۰۰۰ ۳,۵۴۲,۵۰۰

آخرین مهلت ثبت نام در دوره پایان روز ۹۷/۱۱/۲ می باشد و افرادی که تا قبل از پایان روز ۹۷/۱۰/۲۷ ثبت نام نمایند از ۳۰% تخفیف بهره مند خواهند شد.

برای ثبت نام گروهی (بیش از ۳ نفر) ۱۰% تخفیف در نظر گرفته می شود. این تخفیف تا پایان مهلت ثبت نام دوره ها معتبر است.

دانشجویان با ارائه کارت دانشجوئی معتبر و یا نامه تاییدیه از سوی دانشگاه محل تحصیل خود از ۲۰% تخفیف برخوردار خواهند بود.

شماره حساب مرکز: ۵۴۸۰۰۲۷۰۳۰۷- بانک سپه- کد ۵۴

شماره کارت مرکز: ۵۸۹۲۱۰۱۱۰۲۸۱۵۴۰۰- بانک سپه

امکان اسکان متقاضیانی که در خارج از محدوده استانهای تهران و البرز هستند، به تعداد محدود و با هماهنگی قبلی در مهمانسرای مرکز وجود دارد.

نحوه ثبت نام:

به منظور ثبت نام در دوره های آموزشی مذکور از طريق لینک زیر اقدام نمایید.

لینک ثبت نام

دانشجویان گرامی جهت استفاده از تخفيف دانشجوئی، نامه تاييدیه از محل تحصیل خود و یا تصویر کارت دانشجوئی معتبر (دارای تاریخ اعتبار ) را  نيز ارسال نمایند.

اطلاعات تماس:

در خصوص ثبت نام و شرکت در دوره : ۷۱-۰۲۶۹۲۱۰۸۳۶۱ (داخلی ۳۰۳) و ایمیل: TRT@imprc.ir  

در خصوص صدور فاکتور : ۷۱-۰۲۶۹۲۱۰۸۳۶۱ (داخلی ۲۱۳ و۲۲۰ ) و ایمیل: Customer@imprc.ir 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *