وفایی فرد: مرکز می تواند به نوآوران و پژوهشگران در حوزه فرآوری کمک کند

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران ، در نشست خبری رویداد کرومیت با موضوع معدن- اکتشاف مجید وفایی فرد مدیر مرکز با اشاره به حمایت های ایمیدرو در حوزه استارتاپی گفت: ایمیدرو از ۲ جشنواره اینوماین “ایده های ارزش آفرین”  حمایت کرده و جشنواره امسال در آبان برگزار می شود.

وی ادامه داد: این سازمان، مکانی در تجریش برای حضور شرکت های دانش بنیان فراهم کرده است.

وفایی فرد با اشاره به توانمندی های منحصر به فرد این مرکز در منطقه و جهان برای فرآوری مواد معدنی و مسائل آزمایشگاهی گفت: بخش تحقیقات، فرآوری و پایلوت این مرکز می تواند به نوآوران و پژوهشگران کمک کند.

وی ادامه داد: از جمله دستاوردهای نوآورانه مرکز یاد شده، تولید تیکنر خمیری، طراحی سیستم های سیار فرآوری و نیز روش های جدید فرآوری بوده است.

مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران در ادامه بر ضرورت فراهم سازی بستر اکوسیستم نو آوری و زیست بوم نوآوری برای حضور شرکت های دانش بنیان در کنار هم تاکید کرد و گفت: این امر موجب می شود تا پژوهشگران از مرحله تشکیل ایده تا تجاری سازی آن، رشد پیدا کنند.

علی اصغر زاده معاون اکتشافی ایمیدرو  در نشست اظهار داشت: با توجه به عمیق تر شدن اکتشاف معادن، باید از روش هایی با کارایی و بهره وری بیشتر استفاده کرد.

وی ادامه داد: ما به عنوان متولیان اجرا در بخش اکتشاف، نیازمند استفاده از نیروهای نخبه و جوان برای رسیدن به روش های نوین در این بخش هستیم. مدیر اکتشاف ایمیدرو با اشاره به هدف اصلی اکتشاف در ایمیدرو گفت: تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع معدنی برای رسیدن به ظرفیت اسمی و نیز تامین خوراک طرح های توسعه در چشم انداز ۱۴۰۴، هدف اصلی اکتشاف است. وی افزود: اگر اکتشاف را به درستی انجام دهیم، نیاز به ورود مواد معدنی از خارج و خروج ارز از کشور نخواهد بود و درنتیجه سبب استقلال و خودکفایی کشور خواهد بود.

فرید دهقانی، مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در این نشست گفت: حمایت از استارت آپ های معدنی در صندوق بیمه معدن از حدود یک ماه پیش شروع شده است.

وی افزود: یکی از جذاب ترین جلسات، آشنایی و عزم استارت آپ ها برای ورود به بخش معدن است.

دهقانی گفت: صندوق بیمه معدن، با هدف جذب سرمایه گذاری در بخش معدن، ریسک های سرمایه گذاری را کاهش می دهد.

و در ادامه این نشست هدایت آقایی، معاون سابق وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بخش معدن دچار عقب ماندگی شده است و سهم آن در اقتصاد کم است و نقش اندکی در اشتغال زایی داشته است.

وی ادامه داد: استفاده از فناوری های نوین در بخش معدن اندک است.

نشست خبری رویداد کرومیت با موضوع معدن- اکتشاف ۱۷ مهر با حضور مدیرانی از سازمان فضایی کشور، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی گل گهرو غیره در محل مرکز رشد و نوآوری شماره ۲.دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *