مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران گارگاه آموزشی مدیریت پسماند با دو رویکرد مباحث قانونی و کنترلی را برگزار کرد

کارگاه آموزشی دو روزه ، آشنایی با قانون مدیریت پسماند کشور و ارایه راهکارهای مدیریت و امحای پسماند طی دو روز گذشته در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران ، در راستای اهمیت اقتصاد سبز در محیط زیست معادن و صنایع معدنی این دوره با هدف آشنایی با قوانین پسماند و ارایه راهکارهای مدیریتی جهت امحای پسماند در ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه با حضور مدیران و کارشناسان واحد های محیط زیست  شرکت های تابعه ایمیدرو درمحل مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران برگزار شد.

در این دوره دو روزه به کلیات مدیریت پسماند و مدیریت اجرایی آن ، انواع پسماند ها و قوانین و مقررات پسماند ها در نظام حقوقی ایران ، مفهوم جرم محیط زیستی ، معاهدات بین المللی و منطقه ایی پسماند ها ، توسط اساتید متخصص در حوزه محیط زیست ارایه شد.

در پایان دوره نیز دکتر وفایی فرد مدیر مرکز، ضمن تشکر از شرکت کنندگان و برگزار کنندگان دوره اظهار امیدواری نمودتا با همکاری مدیران HSE و واحد های ذیربط و با عنایت به بستر مناسب تحقیقات فرآوری و محیط زیست و آزمایشگاه های مجهز در مرکز ، تعریف و اجرایی نمودن طرح ها و پروژه های تحقیقاتی مرتبط و بهره گیری از متخصصین و دانشگاهیان مجرب گامی چند در راستای توسعه اقتصاد و بهره وری سبز در معادن و صنایع معدنی برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *