جلسه هم اندیشی روسای سازمان نظام مهندسی معدن استان ها در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران ، گردهمایی و هم اندیشی سالانه روسای نظام مهندسی معدن استان ها در ۲۴ تیر ماه در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران برگذار شد.

این گردهمایی با حضوردکتر اسماعیلی  رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران ، مهندس هاشمی ریس اتاق فکر معدن و صنایع معدنی وزارت صمت ، مهندس جعفری مدیر عامل تهیه و تولید موا د معدنی ایران و نمایندگان سازمان  نظام مهندسی استان ها برگزار شد.

در این جلسه دکتر وفایی فرد به بررسی چالشهای پیش رو در بخش پژوهش و توسعه فناوری پرداخت و گفت ، در این بخش عیار پایین دخایر کانی  رشد مصرف به لحاظ افزایش جمعیت ، نشرگاز های گلخانه ایی و مباحث زیست محیطی از مشکلات پیش رو  در صنعت فرآوری است   که می بایست به آن توجه داشت و با داشتن رویکرد های کلان و سرمایه گذاری هدفمند و هوشمندانه بر این چالش ها فایق آمد.

ویهمچنین به نقش فرآوری و همچنین توانایی  و پتانسیل های مرکز تحقیقات در مواجهه با این چالشها اشاره داشت .

در ادامه این گردهمایی مهندس هاشمی رییس اتاق فکر معادن و صنایع معدنی وزارت صمت نیز بر لزوم تشکل هایی چون سازمان نظام مهندسی تاکید داشت و اظهار داشت ، معدن یکی از مهمترین  بخش های اقتصادی کشور است که اگر این زنجیره ، از اکتشاف تا بهره برداری به روش صحیح  عمل شود ، بخش معدن نقش بسیاری در اقتصاد خواهد داشت.

مهندس هاشمی در ادامه به بحث تحقیقات پرداخته و گفت : توجه به بحث تحقیقات بسیار خوب است و اظهار امیدواری کرد تا در برنامه ۵ ساله جاری نقش و جایگاه معدن پر رنگ تر شود.

در ادامه این جلسه مهندس جعفری مدیر عامل تهیه و تولید مواد معدنی ایران به اهمیت بنگاه ها و معادن  کوچک مقیاس تاکید د اشت و افزود توجه به این بخش علاوه بر تاثیر مستقیم بر اقتصاد موجب رونق تولید ، اشتغال زایی ، توسعه مناطق محروم و استفاده بهینه از پتانسیل های داخلی می باشد.

وی افزود ، احیا معادن کوچک مقیاس که بیش ۹۰ درصد از معادن را در بر میگیرد از طرح های اقتصاد مقاومتی  سال ۹۸  است  وجز سیاست های وزارت صمت  بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *